Date
Location
Tickets
Event series
Új sorozatunk arra vállalkozik, hogy bemutassa a PIM kevésbé ismert arcát. A program keretében egy több állomásból álló tematikus sétán vehetsz részt. Az egyes állomásokon a múzeum munkatársai munkájukat bemutatva beszélnek a számukra izgalmas témákról, feladatokról és kihívásokról. Alkalmanként más-más osztályon dolgozó kollégával ismerkedhetsz meg, és felfedezheted a Károlyi-palota rejtett tereit.
Múzeum más szemszögből
Ezúttal Takács Imre üzemeltetési munkatárssal a palota régi és új fűtési rendszereit nyomon követve, valamint Hepp Ildikó kommunikációs szakember révén különböző perspektívák keresésével járhatjuk be a Károlyi-palota tereit, majd Peller Tamás műtárgyvédelmi szakember mutatja be a kiállításokat műtárgyvédelmi szempontból.
Takács Imre üzemeltetési munkatárs – A Károlyi-palota fűtési rendszerei – Kandallóktól légfűtésen át a modern kor hővisszanyerőjéig
Aki háztartást visz, annak biztosan eszébe jutott már a palota hatalmas tereit látva, hogy miként lehetséges felfűteni egy ekkora épületet. Ez a kérdés a mindenkori fenntartónak is fejtörést okozott. Az épület fűtésrendszere a különböző korokban az átépítésekkel és korszerűsítésekkel folyamatosan változott, hogy minél hatékonyabban lássa el feladatát. Az épület ma is őrzi a nyomait ezeknek az átalakításoknak, az impozáns termektől a pincéig követhetjük végig a Károlyi-palota múltbeli és jelenlegi fűtési rendszereinek történetét.
Hepp Ildikó kommunikációs szakember – Perspektívák
Képzeld el, hogy egy nagy kastélyban barangolsz! A kastély labirintusszerű termekből áll, könnyű elveszni benne, de te kíváncsi vagy, milyen titkokat rejt!
Sétánkon a Károlyi-palota tereit járjuk be és szemlélődve gondolkodunk, benyomásokat gyűjtünk, próbáljuk feltérképezni a múzeumi tereket, irodákat, báltermeket. Hepp Ildikó segíti a nézelődést játékos meditatív feladatokkal.
Peller Tamás műtárgyvédelmi szakember – Kiállítások és restaurátorok
A műtárgyak számára egy kiállítás a legveszélyeztetettebb raktározási helyszín. Kiállíthatóságukat alkotóanyagaik, készítésük módja, állapotuk határozhatja meg. Sétánk során egy-egy tárgy történetét felvillantva, alkotóelemeinek tulajdonságait bemutatva ismerhetjük meg, mi dönti el, hogyan állítható ki egy műtárgy. Védelmüket a klimatikus és megvilágítási körülmények helyes megválasztásával és fenntartásával lehet biztosítani. Ennek lehetőségeit, a megvalósult gépészeti és installálási módszereket, az elért eredményeket és hiányosságokat ismerhetjük meg.
Gyülekező időpontja: 17:45–18:00
Gyülekező helyszíne: PIM, díszlépcső előtt
Program időtartama: 60–90 perc
Maximális létszám: 20 fő
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A korlátozott férőhelyekre való tekintettel kérjük, hogy jelezd, ha mégsem tudsz részt venni az eseményen.