Az online programokat a PIM Facebook- és / vagy Youtube-oldalán közvetítjük, és később is visszanézhetőek.
18.00 I Édes Anna / Kosztolányi
„Mindegyik alakomnak meg tudnám adni pontos lakáscímét. Gyakran több lakáscímet is, mert némelyik kettőből-háromból van összeróva. (...) Minderre csak munka közben, vagy azután jöttem rá, mikor alakjaim már a lelkemben is éltek.” – írja Édes Anna című regényének megjelenése után Kosztolányi Dezső.
Hogy kik állnak ezek mögött az alakok mögött, az legtöbbször a legendák homályába vész. Ugyanakkor a kortársak visszaemlékezései, az alkotó magánlevelezése, naplóbejegyzései és számos interjú tanúskodik arról, hogy a fiktív regényhősöket nagyon is élő szereplők kapcsolták a valósághoz.
Parádi Andrea, a kiállítás kurátora rendhagyó online tárlatvezetés során izgalmas filológiai nyomozásba kezd, és felderíti Kosztolányi forrásait.
18.30 I Új vizeken… Írók és művészek Székely Aladár műtermében
Ki volt Székely Aladár, honnan indult és hogyan lett a 20. század elejének egyik leghíresebb fotográfusa, többek között Ady és Móricz tisztelője és barátja? Műtermében írók és művészek fordultak meg, legtöbbjüket az ő portréin keresztül ismerjük ma is, jellegzetes pillantások, fejtartások és kézmozdulatok jellemzik munkáit, a portréfényképezés megújítása fűződik nevéhez.
Tartsanak velünk, a kiállításban E. Csorba Csilla kurátor tart online tárlatvezetést.
19.00 I Rézbőrű volt az alkony – A magyar indiánozás nyomában
A kiállítás kurátora, Wirth Imre felkérésére 79 kortárs magyar író és költő írásából született meg Az utolsó indiánkönyv című antológia, melynek apropójából ezúttal rendhagyó módon nem tárlatvezetéssel, hanem felolvasásokkal készültünk.