Az egy órás program első részében megtekintjük a kiállítást, utána pedig a múzeumpedagógia foglalkoztatótérben kiengedünk. Hiszünk benne, hogy a legkisebbek is tudnak valamit hazavinni a kiállításainkból, ezért fejlesztőpedagógus bevonásával ritmikus, mozgásos, játékos kreatív foglalkozásokkal készülünk.
A hangoskodó és alvó babákat egyaránt várjuk, babkocsit nem tudtok behozni a kiállítótérbe, az előre köthető babahordozót javasoljuk a látogatás idejére.
Mit gyűjtöttek a magyar írók a 19. században, a múlt századfordulón, az 1970-es években, és mit gyűjtenek ma? Mi került be mindezekből a Petőfi Irodalmi Múzeumba? A kiállításon többek között megtekinthető Lázár Ervin nyakkendőgyűjteménye, az Ady Endre és Csinszka egykori Veres Pálné utcai lakásának falait díszítő festmények, Tamási Áron szivarosdobozai, Gyurkovics Tibor különböző országokban vásárolt kalapjai, Karinthy Ferenc leányfalusi házának egyik ajtaja neves személyiségek aláírásaival, valamint Tandori Dezső játék medvéi. Az írók gyűjteményei jól tükrözik birtokosuk személyiségét, szokásait, kapcsolatait, sőt emlékeit, vágyait, de szólhatnak akár műveinek világáról is. A szépirodalmi szövegekben a gyűjtés témája hangsúlyosan jelen van: kirajzolódnak bennük a gyűjtők különböző típusai, illetve olyan gyűjtemények, amelyeknek csak a képzelet szab határt.
A tárlatvezetés után segítségül hívjuk az apró babakezeket is a gyűjtögetésben!
A tárlatvezetés utáni foglalkozásokat vezeti: Simonyi Noémi, konduktor, korai fejlesztésben jártas szakember