A művészi beszéd oktatása a mindennapi élet színterein
Bemutatja: Balázsi József Attila, a kötet szerkesztője
Vendégek: Juhász Judit, az Anyanyelvápolók Szövetség elnöke; Wohlmuth István kulturális tanácsnok; Bóna Judit, az ELTE docense; Diószegi Endre, a Magyar Irodalomtörténeti Társaság alelnöke és Zalán Tibor költő, dramaturg
Rendhagyó kötetet tart kezében a Tisztelt Olvasó. Havas Judit több évtizedes előadóművészi-oktatói tapasztalata summáját e kötetben nyújtja át a szép magyar kiejtés sorsát szívükön viselőknek.
Az eddig kiadott beszédművelési szakkönyvek zöme a szó hivatásos művelői, színészek, rádió- és tévébemondók számára készült. Ezt a segédletet azonban a szép, ízes, tagolt magyar beszéd iránt érdeklődő és azt elsajátítani szándékozók ‒ tanárok, előadóművészek, versszeretők ‒ is haszonnal forgathatják. Különösen fontos a kiművelt beszéd a tanárok számára.
A Csodaváró hangszer kötet három fő részre oszlik: az első a hangterápiával, a művészi beszéd és a beszédművészet alapjaival ismertet meg bennünket; a második a magyar nyelv külföldi oktatásának műhelytitkaiba és nehézségeibe nyújt bepillantást; míg az utolsó, a szöveggyűjtemény a megtanulásra és elmondásra-szavalásra szánt irodalmi alkotásokból közöl válogatást.
Bízunk benne, hogy a csoda, ha várják, bekövetkezik, és a művészi beszéd oktatása e kiadvánnyal újabb lendületet kap.
Balázsi József Attila, a kötet szerkesztője
A Belváros-Lipótváros Önkormányzata és a PIM közös rendezvénye