Tanulmánykötetek

Szerk.: Szilágyi Márton
Petőfi Irodalmi Múzeum, 2014. 427. p. ill. 
 
Szerkesztő: Thuróczy Gergely
Nem csak rajongóknak! Megjelent az egyik legolvasottabb magyar író-humorista-kabarészerző Rejtő Jenő-emlékkötet, ráadásul egy először publikált kisregénnyel.
Tanulmányok Jékely Zoltánról
Szerk.: Palkó Gábor, Péterfy Sarolt
PIM Studiolo sorozat
Petőfi Irodalmi Múzeum, 2014. 244. p.

 
A Jékely Zoltán születésének 100. évfordulója alkalmából a Petőfi Irodalmi Múzeumban 2013 novemberében megrendezett Csillagtoronyban című Jékely-konferencián elhangzott előadások tanulmánnyá bővített változatait adja közre a PIM Studiolo sorozat harmadik kötete.
 
***
 
A Déry Tibor halálának huszonötödik évfordulóján rendezett tudományos konferencia előadásai (2002. december 5–6.) Szerk.: Botka Ferenc Petőfi Irodalmi Múzeum, 2003. 244 p.
,,A kultuszkutatás alaptétele szerint az évfordulós megemlékezések célja az ünnepelt érdemeinek, jelentőségének újabb és újabb megindoklása, rögzítése, jobbik esetben kísérlet a művek elemzésére, mélyebb megértésére. […] lassan letelik az a purgatóriumi időszak, amely általában elbillenti a mérleget – feledést vagy a klasszikusoknak járó elismerést hozva.
Szerk.: Botka Ferenc. Petőfi Irodalmi Múzeum, 1994. 159 p.
Tanulmányok a Nyugatról és koráról
Szerkesztőbizottság: Angyalosi Gergely, E. Csorba Csilla, Kulcsár-Szabó Ernő, Tverdota György
A szövegeket gondozta: Sárközi Éva
2008 októberében a Petőfi Irodalmi Múzeum, az MTA Irodalomtudományi Intézete és az ELTE BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézete háromnapos konferenciát szervezett a 100 éves Nyugatról. Az előadások szerkesztett, bővített, jegyzetekkel kiegészített anyaga tanulmánykötetben lát most napvilágot.
A Magyar Irodalomtörténeti Társaság Kiskönyvtára 10.
Magyar Irodalomtörténeti Társaság, 1994. 97 p.
 ,,A Déry-hagyaték 1980-ban került a Petőfi Irodalmi Múzeumba. […] Az alábbi kutatások nem egyszer a hagyaték valamely jelentéktelennek látszó újságkivágatából, levéltöredékéből kiindulva szerették volna bemutatni az irodalmi dokumentumok muzeológusi megközelítésének lehetőségeit − az írói életrajz és a vele összefüggő alkotómunka feltárásában.” (Botka Ferenc)
Tanulmányok a romantikáról. Szerk.: Cséve Anna. Előszó: E. Csorba Csilla. Petőfi Irodalmi Múzeum és Kortárs Irodalmi Központ, 1999. 208 p.
Szerk.: Cséve Anna. Petőfi Irodalmi Múzeum, 2001
Válogatott tanulmányok. Szerk.: Lengyel András. Petőfi Irodalmi Múzeum, 2002